logo fnol  logo up 

UROLOGICKÁ KLINIKA

LÉKAŘSKÉ FAKULTY UNIVERZITY PALACKÉHO

A FAKULTNÍ NEMOCNICE V OLOMOUCI

  • PRO MUŽE

    Návrat to plnohodnotného života bez obav a obtíží Vám umožní specializovaní odborníci. Diskrétnost, kvalita a serióznost zaručena.

  • PRO ŽENY

    Jsme tu pro Vás! Ženské urologické potíže mají řešení! Prevence, vyšetření a léčba v nejvyšší kvalitě. Diskrétnost, odbornost a serióznot zaručena.

ADRESA

Urologická klinika

Lákařské fakulty univerzity Palackého a Fakultní nemocnice v Olomouci


I. P. Pavlova 6
775 20 Olomouc
Česká Republika


telefon: 588 443 461
fax: 588 442 514
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
">

KDO JSME

Urologická klinika Fakultní nemocnice a Univerzity Palackého v Olomouci oslavila v roce 2004 již 40. výročí od svého vzniku. Generace, která byla u vzniku kliniky (prof. MUDr. Jan Kučera, DrSc. prof. MUDr. Jiří Scheinar, DrSc.) patřila k zakladatelům české a moravské urologie, stejně jako doc. MUDr. Anna Utíkalové položila v Olomouci základy urologie dětské. Na klinice získala vzdělání a zkušenosti celá řada přednostů urologických oddělení, stejně jako generace studentů lékařství.
Nyní na klinice vyrůstá již 4.generace urologických specialistů, která má výhodu v tom, že se od roku 2004 klinika přestěhovala do velmi pěkných nových prostor. K dispozici jsou nejen moderně vybavené ambulance a operační sály, ale i dvě lůžková oddělení, kde mají nemocní k dispozici většinou dvoulůžkové pokoje s vlastní koupelnou a toaletou.
Klinika má velmi dobré vybavení, srovnatelné s předními světovými ústavy; a to jak v diagnostických technologiích, tak v léčbě. Patří sem moderní ultrasonografické přístroje, urodynamická laboratoř, kvalitní endoskopický rtg, extrakorporální litotryptor, holmiový laser a kompletní endoskopické instrumentárium včetně laparoskopického.
Jako školské pracoviště Lékařské fakulty UP klinika zajišťuje výuku pro studenty lékařství i bakalářky. Na základě výzkumného úkolu byla vypracována nová strategie výuky, kdy v třítýdenních blocích zakončených zkouškou z urologie studenti absolvuji intenzivní studium v kombinaci teorie a praxe s využitím moderní didaktické techniky. Klinika zajišťuje i popromoční vzdělávání v urologii a dětské urologii, připravuje podmínky pro doktorské studium urologie.